Fethiye Marmaris Datça Turu 5 Gece Otel Konaklamalı

Fethiye Marmaris Datça Turu 5 Gece Otel Konaklamalı

1.Gün Tur Güzergahı
Fethiyeİzmir

Günün Gezi Noktaları;
Dalyan
İztuzu Plajı
Kaunos Kaya Mezarları
Caretta Caretta

İzmir’de belirtilen noktalar ve saatlerde siz değerli misafirlerimizle buluştuktan sonra,  kendi araçlarımıza binerek Aydın – Muğla üzerinden Dalyan'a ulaşıyoruz. Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle, efsanesi dilden dile anlatılan Byblis ve Kaunos’un hikâyesini rehberimizden dinleyerek kaya oyma KRAL MEZARLARI’nı görüyoruz. Sonrasında nesilleri tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarının Türkiye'deki en ünlü yumurtlama alanı İZTUZU plajına gidiyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takip ederek kendi araçlarımıza ulaşıyoruz. (1.MAVİ YOLCULUK). Dalyan’dan ayrılarak otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

Yeme İçme Bilgileri
Öğle Yemeği: Ekstra
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.
 2.Gün Tur Güzergahı
FethiyeFethiyeAntalya
Günün Gezi Noktaları;
Babadağ Yamaç Paraşütü (Ekstra)
Fethiye 12 Adalar Tekne Turu
Göcek Koyları
Yassıcalar
Yörük Pazarı

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası  kendi araçlarımıza binerek (arzu eden misafirlerimiz sabahın erken saatlerinde otelden alınarak, özel araçlarla muhteşem Ölüdeniz manzaralı Babadağ'a çıkarak, buradan Yamaç Paraşütü yapabilirler. Dünyanın en güzel parkurlarından olan bu adrenalini yüksek sporu yaparken, gökyüzünden Ölüdeniz’e tekrar aşık olacaksınız.(Ekstra)  12 ADALAR TEKNE TURU’na katılmak için bizi bekleyen teknemize biniyoruz. Tekne turumuzda Fethiye-Göcek koylarının birbirinden güzel adalarını görüp, akdenizin kokusunu içimize çekerek, Yassıcalar Adası, Göcek Adası, Kızılada, Akvaryum Koyu, Domuz Adası, Tersane Adası, Zeytinli Ada vb koy ve adalarda yüzme molaları veriyoruz. (2. MAVİ YOLCULUK). Bu güzel mavi yolculuğun ardından Fethiye-Kargı mevkiindeki Yöresel Ürünler Pazarı'na gidiyoruz. Fethiye yörük kültürünün tanıtıldığı, Fethiye ve çevresinden çıkan birçok bitki, yağ ve balın sunulduğu bu noktada tadım ve tanıtımların ardından arzu eden misafirlerimiz alışveriş yapabilirler.  Gün sonunda otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Gece arzu eden misafirlerle Fethiye  barlar  sokağı  bizleri  bekliyor.(Ekstra)

 


Yeme İçme Bilgileri
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü.
Öğle Yemeği: Teknede Ekstra (balık veya tavuk + salata + makarna).
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.
 3.Gün Tur Güzergahı
Fethiye

Günün Gezi Noktaları;
Belcekız
Ölüdeniz
Kayaköy
Saklıkent Koyu

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, kendi araçlarımıza binerek  Babadağ'ın hemen eteğinde bulunan BELCEKIZ plajına ulaşıyoruz.  Bu plajın devamı niteliğindeki Türkiye’nin en eşsiz denizlerinden ÖLÜDENİZ’de sizlere serbest zaman veriyoruz. Dünyanın sayılı plajlarından olan Ölüdeniz’de turkuaz suların keyfini çıkarttıktan sonra, eski bir Rum Köyü KAYAKÖY’e varıyoruz. Tepeler üzerinde teraslar halinde uzanan 350-400 kadar evi bünyesinde barındıran, mübadele ile tamamına yakını terk edildiğinden ‘hayalet köy’ diye de isimlendirilen KAYAKÖY’ ün sokaklarında dolaşırken, eski yerleşimcilerin izleri bizleri geçmişe götürüyor. Serbest zamanda fotoğraflarımız alıp bu hüzünlü köyden ayrılarak , Türkiye'nin en etkileyici kanyonlarından biri olan Saklıkent'e gidiyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz gökyüzünde olmanın zevkini Zipline(ekstra) ile yaşayabilirler. Dileyen misafirlerimiz bu heyecan verici aktivitelerin tadını çıkarırken dileyen misafirlerimiz de Saklıkent Kanyonu'na giriş yapabilirler. Kanyon içinde kayaların altından çıkan buz gibi sularda serinleyip bu keyifli anları fotoğrafladıktan sonra otelimize gidiyoruz.  Akşam yemeği otelimize. Arzu eden misafirlerimizle Marmaris Kaleiçi ve barlar sokağında  eğlence bizleri bekliyor.(Ekstra)

 

 

 


Yeme İçme Bilgileri
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü.
Öğle Yemeği: Ekstra 
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.
 4.Gün Tur Güzergahı
Marmaris


Günün Gezi Noktaları;
Akyaka
Azmak Çayı
Gökova Tekne Turu
Sedir Adası
Kleopatra Plajı
Lavicert Koy
Aşıklar Yolu

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası kendi araçlarımıza binerek evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan, AKYAKA Beldesine varıyoruz. Buradan GÖKOVA TEKNE TURU için teknemize biniyoruz. Jacques Cousteau'nun “Dünya'nın cenneti” dediği Gökova'nın el değmemiş koylarını gezmeye başlıyoruz. Gelibolu Adası, Cleopatra Plajı, Sedir Adası,  İncekum, Lacivert Koy vb. yüzeceğimiz koylar arasında  (3.MAVİ YOLCULUK) .Bu güzel turun sonunda Akyaka beldesine geri dönüyoruz. Burada verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz muhteşem flora ve faunaya sahip Azmak Çayı'nı fotoğraflayabilir. Akyaka’dan ayrılıp Okaliptus ağaçları altında fotoğraflar çekebileceğimiz AŞIKLAR YOLU’na varıyoruz. Verilen fotoğraf molasından sonra otele dönüş. Akşam yemeği  otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle Marmaris Kaleiçi ve barlar sokağında sabaha kadar eğlence bizleri bekliyor olacak.(Ekstra)


Yeme İçme Bilgileri
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü.
Öğle yemeği: Teknede Ekstra (balık+ makarna+salata+karpuz veya tavuk ve köfte+makarna+salata+karpuz)
 Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.                             
 5.Gün Tur Güzergahı
Fethiye
Günün Gezi Noktaları;

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası misafirlerimize 2 seçenek sunuyoruz:

1.Seçenek: JEEP SAFARİ Turu (Ekstra) Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, otelimizin önüne yanaşan Jeeplere binerek gün boyu sürecek olan bir adrenalin deposu, JEEP SAFARİ’ye başlıyoruz. İlk durağımızda verilen brifing ve çekilen fotoğrafların ardından Off-Road yapacağımız Değirmenyanı parkuruna giriyoruz. Parkurumuzun bir etabında su tabancaları kiralayarak,  marmaris jeep safari turlarının vazgeçilmezi, oldukça eğlenceli bir aktivite olan su savaşı yapıyoruz. Bu aktivite birçoğumuzu çocukluk yıllarımıza götürecek. Muhteşem bir doğanın içerisinde dere yataklarının içerisinden geçerek mola yerine ulaşıyoruz. Mola ardından Hisarönü mevkini takiple yüzme molası vereceğimiz Orhaniye sahilinde bulunan KIZKUMU Plajına ulaşıyoruz. Dünyada bir benzeri olmayan, binlerce yıllık bir jeolojik süreçle oluşmuş denizin içinde yaklaşık 650 m’lik bir sete sahip Kızkumu’nda kendimizi serin sulara bırakıyoruz. Yüzme molası ardından öğle yemeklerimizi almak için dere kenarındaki Turgut Köyü’ne gidiyoruz. Sonrasında Sığla ağaçlarının altında, jeeplerle şelaleye ulaşarak, fotoğraflarımızı alıp buradaki büvetlerde serinliyor, tekrar jeeplere binerek  güzel manzaralardan geçerek otelimize ulaşıyoruz.
 
JEEP SAFARİ Turu Öğle Yemeği Dahil  .  Öğle Yemeği ( balık, köfte veya tavuk ana sıcak seçmeli+salata )

2.Seçenek:  Marmaris TEKNE TURU (Ekstra) Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası kendi araçlarımıza binerek dileyen misafirlerimizle tekne turuna katılmak için limana hareket ediyoruz . Gün boyu Marmaris Körfezinin eşsiz koylarında güneşleniyor, denize giriyoruz. Amos koyu, Fosforlu Mağara, Balık Çiftliği, Kumlubük, Akvaryum yüzme molaları vereceğimiz koylar arasında .Akşamüstüne doğru tekrar marinaya dönerek otelimize ulaşıyoruz. 

TEKNE TURU ÖĞLE YEMEĞİ DAHİL   Öğle Yemeği: Tavuk+Makarna + Salata 

 

 

 


 6.Gün Tur Güzergahı
MuğlaÇineİzmir

Günün Gezi Noktaları;
Datça
Eski Datça
Yeni Datça
Kumluk Plajı

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası kendi araçlarımıza binerek Datça yarımadasının en dar noktası, Ege ve Akdeniz’i aynı anda görebileceğimiz Balıkaşıran'dan  geçerek  ESKİ DATÇA’ya ulaşıyoruz. Eski Datça’nın Taş evlerle süslü sokaklarında yürüyerek ünlü şairimiz CAN YÜCEL sokağa ulaşıyoruz. Can Yücel’in çok sevdiği ve son yıllarını geçirdiği EVİ dışarıdan görerek, yine Can Baba’nın sağlığında her gün gittiği Orhan'ın KÖY KAHVESİ'nde çay-kahve molası veriyoruz. Verilen serbest zamanda Eski Datça’nın güzel sokaklarını fotoğraflıyoruz. Ardından YENİ DATÇA’ya geçerek KUMLUK PLAJI'nda yüzme molası veriyoruz. KORDONU ve ÇARŞISI'nı gezebilmemiz için verilen serbest zaman sonrası otobüsümüze binerek Muğla, Çine, Aydın üzerinden akşam yemeği molamız için zeytin ve asma bağları içerisinde kendine has köy dokusunu barındıran, Safranbolu mimarisine benzer evleri ve  meyve şaraplarıyla ünlü eski bir Rum köyü ŞİRİNCE'ye ulaşıyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatımlarla köy sokaklarında yürüyerek yörenin meşhur meyve şaraplarını tatmak için şarap mahzenine gidiyoruz. Tadım, alış-veriş ve serbest zaman ardından İzmir’e ulaşıyoruz ve bir başka Jolly organizasyonunda buluşmak dileği ile misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

 

Yeme İçme Bilgileri
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor
Öğle Yemeği: Datça'da serbest menü
 Akşam Yemeği: Dönüş yolunda Şirince’de  ekstra olarak alınacaktır.

Konu Başlığınız

Telefon Numaranız

Görüşlerinizi yazınız