GÜNEY İTALYA

GÜNEY İTALYA

1.Gün Tur Güzergahı
Bariİstanbul

KLASİK VE GÜNEY İTALYA
“BARİ (1) – NAPOLİ (1) – ROMA (2) – FLORANSA (2) – VENEDİK (1)“ 

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile
(Bari gidiş, Pisa dönüş)

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETİ: 510 € Yerine  // 380 €

7 Gece 8 Gün

İSTANBUL – BARİ 
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 06:00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1445 sayılı tarifeli seferi ile saat 08:50’de Bari’ye uçuş. Yerel saat ile 09:55’te varış. Varışımızı takiben panoramik şehir turu. Turumuzda Katedral ve Aziz Nicolas Bazilikası, Margarita Tiyatrosu, Petruzzelli Tiyatrosu ve Eski şehir görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyecek olduğu Alberobello & Polignano a Mare turu (50€)’na katılabilirler. Unesco Dünya Mirasları listesinde olan Alberobello Kasabası’nda kilit taşlı mantar evleri (Trullo Evleri) göreceğiz. Daha sonra Polignano a Mare’ye yola çıkıyoruz. Polignano a Mare’ye varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. Eski şehir merkezi ve Polignano a Mare sahilleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Polignano a Mare’nin eşsiz sahilinde serbest zaman. Daha sonra rehberimizin belirleyeceği saatte otele dönüş. Geceleme otelimizde.

 

2.Gün Tur Güzergahı
NapoliBari

BARİ – NAPOLİ  
Sabah kahvaltısının ardından Napoli’ye hareket. Güzergâh üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Matera turuna katılma imkanı (35 Euro).  Unesco Dünya Mirası listesinde bulunan kayaya kazılarak inşa edilmiş kilise ve evlerden oluşturulan, Carlo Levi’nin sürgünden önce uğradığı Matera ziyaret edilecektir. Matera turundan sonra Napoli otelimize devam ediyoruz. Napoli’deki otelimize varışın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyecek olduğu Napoli Turu ve Pompei Antik Kenti (55 Euro) turuna katılabilirler. Turumuzda 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Napoli turumuz sonrası Pompei Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei, M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağ’ının eteklerinde uzanır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmış. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, Fauna Evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer alıyor Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

3.Gün Tur Güzergahı
RomaNapoli

NAPOLİ – ROMA 
Sabah kahvaltısından sonra Roma otelimize hareket ediyoruz. Roma’da bulunan otelimize varışın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyecek olduğu Vatikan & Roma Şaheserleri ve Roma gece turuna (65 Euro) katılabilirler. Şehir turumuzda Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen San Pietro Meydanı ve Bazilikası, Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan İspanyol merdivenleri ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol merdivenleri görülecek yerler arasındadır. Hava kararınca ise dünyanın en iyi aydınlatılmış şehri olarak gösterilen Roma’da gece turumuza başlıyoruz. Gündüz gördüğümüz yerlere ilave olarak tanrıların tapınağı olarak bilinen Pantheon ve Roma’nın en güzel meydanı olan 3 çeşmeli meydan olarak bilinen Piazza Navona meydanını ziyaret ediyoruz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde

 

4.Gün Tur Güzergahı
Roma

ROMA 
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Outlet ve Göller Bölgesi turuna (45 €) katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Castel Gandolfo’da Papa’nın yazlık sarayı, Dünya’nın ilk posta kutusu ve muhteşem manzarasıyla Albano Gölü’nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız olan Nemi Köyü’ne varışımızın ardından köy içerisinde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüşün ardından Nemi Köyü’nün ünlü dağ çilekli turtasını tatmak ve alışveriş için kısa bir serbest zaman. İtalya’nın en ünlü Outlet’i olan Castel Romano Outlet’e varışımızın ardından serbest zaman. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 

 

5.Gün Tur Güzergahı
Montecatini TermeRoma

ROMA -  MONTECATİNİ 
Sabah kahvaltısının ardından Montecatini’ye hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Orvieto turuna katılma imkanı (25€). İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli bir yer edinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip olan Orvieto’da antik kent merkezinin ve Orvieto Duomo’sunun görülmesinin ardından Montecatini’de bulunan otelimize hareket. Varışımızın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyecek olduğu Rönesans’ın başkenti Floransa Turuna (55 Euro) katılabilirler. Turumuzda Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile’sinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Montecatini`deki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

6.Gün Tur Güzergahı
Montecatini Terme

MONTECATİNİ
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Toscana (90€) turuna katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Pisa’da İtalya’nın simgesi haline gelen eğik Pisa Kulesi ve hemen yanında bulunan Miracoli Meydanı görüldükten sonra San Gimignano’ya yola çıkıyoruz. Kendinizi Orta Çağ’da hissedecek olduğunuz San Gimignano’da,12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen 13 kuleyi ve Cisterno Meydanı’nı göreceğiz. Turumuz sonrası Siena’ya hareket ediyoruz. Mahalle kültürünün baskın bir şekilde görüldüğü Siena’da toplamda 17 mahalle bulunmaktadır. Mahallelerin katılımıyla gerçekleştirilen Palio at yarışlarının yapıldığı Campo Meydanı, yapımı yarım kalan Siena Duomo’su ve şehrin dar sokakları Siena şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

7.Gün Tur Güzergahı
VenedikMontecatini Terme

MONTECATİNİ – VENEDİK 

Sabah kahvaltısının ardından Venedik bölgesinde bulunan otelimize hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Bologna turuna katılma imkanı (25 Euro). Bologna turumuzda Neptün Çeşmesi, Piazza Maggiore (Büyük Meydan), Eski Borsa Binası, Avrupa’nın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar) Garisenda ve asinelli kuleleri görülecek yerler arasında. Turumuz sonrası Venedik bölgesinde bulunan otelimize hareket. Varışın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyecek olduğu Venedik Kombi & Gondol Turuna (65 Euro) katılabilirler. Tronchetto meydanına varışın ardından kısa vapur yolculuğu ile San Marco Meydanı’na varış.  Şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Venedik`in sembolü olan Gondol turu. Tur sonrası otele transfer.

 

 

8.Gün Tur Güzergahı
İstanbulPisaİstanbul

VENEDİK – PISA – İSTANBUL     
Sabah kahvaltısının ardından Pisa Havalimanı’na transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının TK 1400 sayılı tarifeli seferi ile saat 13:25’te İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 17:00’ta İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

 

Konu Başlığınız

Telefon Numaranız

Görüşlerinizi yazınız