Konya Seb-i Arus

Konya Seb-i Arus

06,07,08,09,10,11,12,13,14,15 Aralık Hareketli Turlar için Akşam 20.00 Seansı / 16 Aralık Hareketli Vuslat Gecesi Özel turu için 19.00 dır.
 
1. GÜN: (İstanbul-Ankara-Kulu-Konya)
 
21.00 Merter Metro İstasyonu Yanı İspark Otoparkı, 22.00 Büyükdere Caddesi Gayrettepe Metro İstasyonu Çıkışı (Denizbank karşısı), 23.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı, 23.20 Kartal Yemek Center, 00.15 İzmit Asya Otel Karşısı, 04.00 Ankara Söğüt özü Varan Tesisleri önünden hareketle Kulu yolu üzerinden Anadolu Selçuklu Devleti’nin Başkenti Konya’ya doğru hareket. (gidiş güzergahında Ankara'dan katılan konuklarımız dönüşte Afyon veya Bozüyük'te inmek durumundalardır.)
 
2. GÜN: (Alaaddin Camii-Karatay Medresesi-İnceminare Medresesi-Yeşil Kubbe-Mevlana-Şems-i Tebriz Türbesi-Sema Töreni)
 
Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası Konya merkeze ulaşıyoruz. İlk olarak 1.Alâeddin Keykubat'ın tamamladığı Alâeddin tepesi üzerindeki Alaaddin Camii çevresinde otobüsle yapılan tur sonrası Anadolu Selçuklu devri çini işçiliğinde önemli yeri bulunan, Mevlana Celaleddin Rumi ile Hocası Şems-i Tebrizi’nin ders verdikleri Karatay Medresesi Çini Eserler Müzesini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında Selçuklu Sultanlarından İzzettin Keykavus 2. devrinde Vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından hadis ilmi okutturulmak üzere yaptırılan İnceminare Medresesi (Taş ve Ahşap Eserler Müzesini) ziyaret ediyoruz. Gezimizin devamında Mevlana Müzesinin hemen arkasında Üçler Türbesi ve 16 Dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Harda),Selimiye Camii, Mevlana Hazretleri ve babası Sultan-ül Ulema Bahaddin Veled'in bulunduğu Mevlana Türbesi, Mevlevi Giysileri, Müzik Aletleri, Sofra Düzeni, Mevlevi Dergâhı; Mevlana’yı Mevlana yapan içindeki ışığı ateşleyen Şems-İ Tebriz Türbesi ziyaretlerini takiben Hz. Mevlana’nın hocası olan Şems-i Tebriz’inin türbesini ziyaret ettikten sonra bölgeye has imal edilmiş özel Mevlana Koleksiyonlarını görmek üzere aynı zamanda alışveriş yapma imkanı bulabileceğimiz Kolleksiyon Mağazasına hareket ediyoruz.Buradaki verilen serbest zaman sonrası otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği sonrası hareketle Büyük İslam Düşünürü ve Mutasavvıfı Hz. Mevlana'nın Vuslat Yıldönümü anma törenleri dâhilindeki Mevlevi Törenlerini izlemek üzere salona gidiyoruz. Semazenlerin ve izleyenlerin kendinden geçtiği Sema Töreninin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.  
 
3.GÜN: (Meram Bağları-Tuzcu Baba Türbesi-Sille-Akşehir-Nasreddin Hoca Türbesi)
 
Sabah kahvaltı sonrası otelimizden hareket ile Konya'nın en güzel yerlerinden Meram Bağları’na doğru yola çıkıyoruz. Mevlana Hazretleri'nin devamlı ziyaret ettiği zamanın bilgini ve psikologu Tavus Baba (Tuzcu Baba) esas ismi Muhammed El-bini Türbesini geziyoruz. Sonrasında Konya’nın 8 km kuzey batısında yer alan, Selçuklu ve Osmanlı döneminde İpek ve Baharat yolları üzerinde olması nedeniyle önemli bir belde olan Sille’ye hareket ediyoruz. Konya’da yaşayan Mevlevi Dervişlerince defalarca ziyaret edilmiş bu beldeyi panoramik olarak gezdikten sonra türbesi dünyadaki herkesin ilgisini çekmiş olan ve hikâyeleri dilden dile dolaşan Nasreddin Hoca’nın türbesinin bulunduğu Akşehir’ e hareket ediyoruz. Büyük Din Adamı, değerli zat, fazilet sahibi, filozof kişiliği ile ünlenmiş Nasreddin Hoca’nın Türbesini ziyaret edip dualarımızı tamamladıktan sonra Afyon, Kütahya, Bilecik, Adapazarı üzerinden yol alarak akşam saatlerinde İstanbul’ a varıyoruz. Almış olduğumuz kalkış noktalarında siz değerli misafirlerimize başka bir JOLLY TUR organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz.
 
GEREKENLER:  * Uygun yürüyüş ayakkabısı ( rahat edebileceğiniz ) 
  * Ani sıcaklık değişimine uyabilecek üstlük(Hırka, yelek...) 
 
TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR : 
>Otellerde 1 gece yarım pansiyon konaklama 
>Otellerde 1 adet açık büfe Sabah kahvaltısı
>Otellerde 1 adet açık büfe veya set menü akşam yemeği
>Lüks Araçlar ile ulaşım, otobüs içi ikramları Araç Tipleri kişi sayısına göre belirlenir.(bkz.Prg sonu)
>Tüm çevre gezileri
>Sema Gösterisi Tören Davetiyeleri
>Jolly Tur Güvencesi
>1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 
TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR :
>Otelde yapılan özel harcamalar
>Tüm yemeklerde alınan içecekler
>Öğle yemekleri
>Ekstra Turlar
>Müze kart (rezervasyona kayıt aşamasında 50 TL karşılığında eklenebilir.)
 
Önemli Not:
Tören davetiyeleri tur tarihlerine göre alınmış olup kişi sayısı ile sınırlıdır. Davetiyeler program ve protokol yoğunluğu doğrultusunda gündüz ve gece olarak değişebilir.Böyle bir durumda yaşanabilecek saat değişikliğini Jollytur misafirlerine 1(bir) gün öncesine kadar bildirerek değişiklik hakkını saklı tutar.
 
01.12.2017 Hareketli Turumuz için;
 
Seb-i Arus Anma törenlerinin 7 Aralık 2017 tarihinde başlayacak olması nedeniyle Sema Gösterisi ücretsizdir.
 
Mola Yerleri:
 
Kaynaşlı Türsan Dinlenme Tesisleri (mücbir ve acil sebeplerden dolayı farklı tesislerde de mola verilebilir)
 
 
 
 

Tüm tur ayrıntıları ve fiyat bilgisi için ofisimize bekleriz

Ofisimiz Jolly tur bahçelievler yetkili acente'sıdır  

0212 442 42 60

Konu Başlığınız

Telefon Numaranız

Görüşlerinizi yazınız