Likya Turu

Likya Turu

1.GÜN

19.00 Beylikdüzü Shell İstasyonu (MarmaraPark Karşısı)
21.00 Merter Metro İstasyonu yanı (İSPARK otoparkı) 
22.00 Büyükdere Caddesi Gayrettepe Metro İstasyonu Çıkışı Önü 
23.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı 
23.20 Kartal Yemek Center 
23.30 Çayırova Mcdonalds Önü

Diğer Detaylar:

Mola yerleri: Susurluk Festiva Tesisleri, Selçuk İpekyolu Tesisleri
Güzergah:Bursa,Balıkesir,Manisa,İzmir,Aydın,Muğla,Dalyan

2.GÜN/ Dalyan,Kaunos Kaya Mezarları(panoramik), İztuzu Plajı ,Caretta caretta , Göcek, 

Diğer Hareket Noktaları
00.15 İzmit Asya otel karşısı (tur hareket gününü bir sonraki güne bağlayan gece)
02.30 Bursa Özdilek(Hilton Otel yanı) --- (tur hareket gününü bir sonraki güne bağlayan gece)
07.00 İzmir Bornova Sapağı(Ege Ünv. Girişi) nden siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğuna başlıyoruz.

Sabah saatlerinde tesiste verilen kahvaltı molasının ardından Dalyan’a ulaşıyoruz. Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından da denizi Köyceğiz Gölüne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan BYBLİS ve KAUNOS’un hüzün dolu hikayesini rehberimizden dinleyerek, kaya oyma Kral Mezarlarını görüyoruz. Devamında Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarinı görmek ve denize girmek için İztuzu plajına gidiyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takıp ederek otobüsümüze ulaşıyoruz ( 1 . tekne turu ). Dalyan dan denizin kokusu üzerimize sinmiş olarak ayrılıyor ve Göcek ulaşıyoruz. Burada verilen serbest zamanın ardından yolculuğumuzun sonrasında Fethiye' deki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği sonrası Fethiye barlar sokağında eğlence sizleri bekliyor.(EKSTRA)

NOT: Turumuzun ilk gününde yüzme molamızın olması nedeniyle turumuzun başlangıcında plaj malzemeleriniz için ayrı bir çanta hazırlamanızı tavsiye ediyoruz !!

Diğer Detaylar:
Kahvaltı: Sabah dinlenme tesisinde serbest olarak alınıyor – EKSTRA
Öğle Yemeği: Dalyan Kanal turu Restaurant da öğle yemeği – ( Açık Büfe Yemek )
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor
Güzergah: Dalyan, Ortaca, Dalaman, Göcek, Fethiye

3.GÜN/ Kayaköy - Kelebekler Vadisi Tekne Turu (Soguksu-Darboğaz-Gemiler adası koyları)- Ölüdeniz

Dileyenler için sabah Babadağ da YAMAÇ PARAŞÜTÜ (EXTRA)

Arzu eden misafirlerimiz sabahın erken saatlerinde otelden alınarak, özel jeeplerle muhteşem Ölüdeniz manzaralı Babadağ a çıkarak, buradan Yamaç Paraşütü yapabilirler. Dünyanın en güzel parkurlarından olan bu adrenali yüksek sporu yaparken, gökyüzünden Ölüdenize tekrar âşık olacaksınız.(EKSTRA)

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası hareketle; Fethiye merkezi takiple ulaşacağımız Hisarönü mevkiinde, eski bir Rum Köyü olan ve yaklaşık 4000 e yakın evi bünyesinde barındıran, ve şuanda terkedilmiş, hayalet köy KAYA KÖYÜ ziyaret ediyoruz. Burada köyün ara sokaklarında dolaşırken, eski yerleşimcilerin izleri bizleri geçmişe götürecek . Buranın temiz dağ havasını içimize çekerek bu sefer otobüsümüz bizleri Babadağ'ın hemen eteğinde bulunan BELCEKIZ mevkiine getiriyor. Bu plajın devamı niteliğindeki Türkiye’nin en eşsiz denizlerinden olan ÖLÜDENİZ de denize girmek için sizlere serbest zaman veriyoruz. Dünyanın sayılı plajlarından olan Ölüdeniz de mavi suların keyfini çıkarttıktan sonra Belcekız mevkiinden bineceğimiz teknemiz ile(2.tekne turu) ilk olarak Jersey Tiger tipi kelebekleriyle ünlü olan gizli cennet Kelebekler Vadisi ne ulaşıyoruz. Burada verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz yüzerken dileyen misafirlerimiz vadi içerisinde yürüyüş yapabilirler. Sonrasında Darboğaz , Soğuksu ,Gemiler adası gibi yerler yüzme molası vereceğimiz koylar arasında. Aksamüstü saatlerinde teknemizle Belcekız plajına ulaşıyor ve otobüsümüzle otelimize hareket ediyoruz.

Diğer Detaylar:
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor
Öğle Yemeği: Teknede öğle yemeği (Izgara tavuk veya alabalık + Makarna+Salata)
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.
Güzergah: Ovacık, Kayaköy, Belcekız, Ölüdeniz

4.GÜN/ Kalkan- Kaş –Kekova Tekne Turu-Simena-Batık Şehir- Tersane koyu

Sabah otelimizde alınan kahvaltı ardından KEKOVA nın giriş kapısı aynı zamanda kendisine has kıyı köy dokusuyla bizleri karşılayacak olan ÜÇAĞIZ a ulaşıyoruz . Bineceğimiz teknemizle KEKOVA TEKNE TURU na başlıyoruz . Yüzme molalarımız arasında Esmeralda Koyu , Tersane koyu , Hamidiye koyu, yolu olmayan SİMENA KÖYÜ , KEKOVA ADASI ve M.Ö ll.yy da bir depremle denizin dibine batmış olan BATIK ŞEHİR kalıntılarını da gördükten sonra, tekne turumuzun ardından limana dönüyoruz. (3. Tekne turu) . Üçağızdan alacağımız dağ kekikleri kokusu içinde otobüsümüze biniyoruz . Bu sefer yolumuz bizleri Akdeniz in incileri olan KAŞ ve KALKAN a götürüyor . Yol üzerinde turkuaz renginin mükemmel gözüktüğü kaputaş plajında fotograf molası veriyoruz.(yüzme molası müsait olduğu takdirde verilebilir.Kaş’ta verilen serbest zamanın ardından Kalkan’da güzel manzaralar eşliğinde vereceğimiz fotoğraf molası, rehberimizin anlatımları ile renklenecek. Sonrasında otobüsümüzle otelimize ulaşıyoruz.

Diğer Detaylar:
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor
Öğle Yemeği: Teknede öğle yemeği (Izgara tavuk 5 çeşit açık büfe soğuk meze Salata)
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor
Güzergah: Kalkan, Kaş, Üçağız

5.GÜN/ Patara- Xanthos- Tlos –Yakapark - Saklıkent

Sabah otelimizde alınan kahvaltı ardından otobüsümüzle Likya uygarlığına başkentlik yapmış olan Xanthos antik kentine ulaşıyoruz. Burada rehberimizin anlatımları eşliğinde harpyler anıtı ve tiyatro gibi şehrin en önemli yapılarını gördükten sonra rotamızı plajı ile meşhur, antik kent kalıntılarını da barındıran Patara ya çeviriyoruz. Antik kent kalıntılarını panoramik olarak gördükten sonra denizin kefini çıkarmak için yüzme molası veriyoruz. Yüzme molamızın ardından Akdağların eteklerinde bulunan muhteşem doğası ile hayran kalacağımız Yakapark a hareket ediyoruz.Yol üzerinde Tlos antik şehrini panoramik olarak görüyoruz. Restaurantımızda aldığımız öğle yemeğinin ardından, Türkiye nin en önemli kanyonlarından biri olan SAKLIKENT e gidiyoruz . Burada içilen sıcak çaylarımız bize kanyondan çıkan soğuk suların serinliğinde doyumsuz anlar yaşatıyor ve günün sonuna doğru otelimize dönüyoruz.

Diğer Detaylar:
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor
Öğle Yemeği: Restaurant da öğle yemeği (Tereyağında veya ızgara alabalık veya tavuk şiş veya köfte -açık büfe salata ve meze –karpuz)
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor
Güzergah: Patara,Xanthos,Tlos, Saklıkent

6.GÜN/ Fethiye 12 Adalar koylar turu, Boynuzbükü koyu, Yassıcalar Adası, Akvaryum koyu (Domuz Adası, Simavi adası) Göcek adası, Bedri Rahmi Koyu, Zeytin Adası (panoramik) 

Sabah otelimizde alınan kahvaltı ardından 12 Adalar Mavi Yolculuğu’na katılmak için otelimizden ayrılıyoruz. Göçek marinadan hareket edecek teknemizle, Fethiye körfezinin birbirinden güzel adalarını gezip, Akdeniz in kokusunu içimize çekerek, koylarında bol bol denize giriyoruz. Gezeceğimiz yerler arasında; Yassıcalar Adası, Göçek Adası, Boynuzbökü Koyu, Akvaryum koyu (Domuz adası, Simavi Adası), Bedri Rahmi Koyu, Zeytinli Ada (panoramik) sayılabilir. ( 4.tekne turu). Günün sonuna doğru limana dönüyoruz ve bir sonraki durağımız Fethiye Kargı mevkiindeki Yöresel Ürünler pazarı olacak. Tanıtımın ardından alış-verişlerimizi yapıyoruz. Sonrasında otobüsümüze tekrar binerek otelimize dönüyoruz. Gecesinde Fethiye barlar sokağı.(EKSTRA) 

Diğer Detaylar:
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor
Öğle Yemeği: Tekne de öğle yemeği (ızgara alabalık veya tavuk, salata, makarna, karpuz)
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor

7.GÜN/ Akyaka - Azmakçayı Tekne turu-Gökova Tekne Turu- Gelibolu Adası, Yeşil Deniz, Kleopatra Plajı ve Sedir Adası, İncekum, Lacivert Koy –Şirince- Şarap Mahzeni

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası günümüzün ilk durağı, evleriyle mimarilik ödülüne sahip olan, AKYAKA Beldesine geliyoruz. Buradan GÖKOVA tekne turumuzu yapmak için teknemize biniyoruz. Denizler tanrısı Posedion sarayına ev sahipliği yapan, Mısır Kraliçesi Cleopatra’nın hayranlık duyup kendi adını verdiği plajı bünyesinde barındıran, Jacques Cousteau’nun deyimiyle “Dünya’nın cenneti” dediği Gökova’nın el değmemiş koylarını gezmeye başlıyoruz. Gelibolu Adası, Yeşil Deniz, Zeytinli Koy, Cleopatra Plajı, Sedir Adası, İncekum, Lacivert Koy demir atıp yüzeceğimiz koylar arasında (5.tekne turu ).Günün ilerleyen saatlerine doğru bitecek olan bu eşsiz günün ardından Akyaka beldesine geri dönüyoruz. Buradan pancar motorlu teknelerimize binerek bir doğa harikası olan ve Batı Menteşe Dağlarının altından milyonlarca gözeden çıkan soğuk dağ suyunun oluşturduğu Azmak Çayına doğru ilerliyoruz. Avrupa’dan gelen göçmen kuşların dinlenme yeri olduğu gibi, aynı zamanda Sutavuğu, Suyılanı, Susamuru gibi nesli tükenme tehlikesi altında olan canlılara da ev sahipliği yapıyor. Torik, Levrek, Kefal gibi sayısız tür balığın, yer yer 5 metreye kadar uzanan sualtı sarmaşıklarına yumurta bırakmaya geldiği Azmak Çayı, Flora ve Faunasıyla sizleri bir hayal dünyasına götürecek (5.tekne turu ). Akyaka’dan ayrılarak yöre insanının deyimiyle “Deve Bağırtan” olarak da bilinen SAKAR geçidinden devam ederek Muğla-Aydın-Selçuk istikametiyle meyve şarapları ile meşhur Şirince köyüne ulaşıyoruz. Yapılan tadımlar ve verilen serbest zaman sonrasında İstanbul’ a doğru dönüş yoluna çıkıyoruz.

Diğer Detaylar:
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor 
Öğle Yemeği: Teknede öğle yemeği ( Izgara Çupra+Salata+Karpuz veya Izgara tavuk ve köfte + Makarna + Salata + Karpuz )

8.GÜN/ Sabah saatlerinde İstanbul'a varış

Selçuk-İzmir-Manisa-Susurluk-Bursa üzerinden yolumuza devam ederek sabah saatlerinde İstanbul a ulaşıyoruz.

TEKNE TURLARI HAKKINDA:

Programlarımızda gerçekleştirilen tekne turlarımızda yüzme molaları için belirttiğimiz koyların hangilerinde mola verileceğine - YOĞUNLUK, RÜZGAR YÖNÜ ve ŞİDDETİ, BERRAKLIK, DENİZDEKİ AKINTI Vb.- etkenlerden dolayı TEKNE KAPTANI TARAFINDAN KARAR VERİLİR.
 

 

Tüm tur ayrıntıları ve fiyat bilgisi için ofisimize bekleriz

Ofisimiz Jolly tur bahçelievler yetkili acente'sıdır  

0212 442 42 60

Konu Başlığınız

Telefon Numaranız

Görüşlerinizi yazınız