Temassız Ege Akdeniz Turu 7 Gece Otel Konaklamalı

Temassız Ege Akdeniz Turu 7 Gece Otel Konaklamalı

1.Gün Tur Güzergahı
Bodrumİzmir

Günün Gezi Noktaları;
Şirince Köyü
Meryemana Evi
Efes Antik Kenti
Kuşadası
Bafa Gölü
Bodrum 

İzmir’de belirtilen noktalar ve saatlerde siz değerli misafirlerimizle buluştuktan sonra, kendi araçlarımıza binerek Selçuk üzerinden, zeytin ve asma bağları içerisinde kendine has köy dokusunu barındıran, Safranbolu mimarisine benzer evleri ve meyve şaraplarıyla ünlü, eski bir Rum köyü ŞİRİNCE' ye ulaşıyoruz. Verilen kahvaltı molasının ardından yörenin meşhur meyve şaraplarını tatmak için şarap mahzenine gidiyoruz. Tadım  ve alışverişimizin ardından Meryemana Evi'ne hareket ediyoruz. Yatağa bağımlı Alman rahibe Anna Katharina Emmerick’in rüya vizyonlarından  yola çıkılarak bulunmuş, 1967 yılında Papa 6.Paul tarafından kutsal Haç yeri kabul edilen MERYEM ANA EVİ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından kazıları 120 yıldan fazladır sürdürülen  EFES ANTİK KENTİ'ni gezmeye başlıyoruz. Odeon,  Kuretler  Caddesi, Latrinalar, Skolastika Hamamı, Celsus  Kütüphanesi, Aşk  Evi, Agora, Tiyatro, Devlet Sarayı, Trajan Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Liman Caddesi gezileri sonrasında, Kuşadası’na ulaşarak panoramik  fotoğraf molası veriyoruz. Söke üzerinden yolumuza devam ederek, Antik dönemdeki ismi Latmos olan ve mitolojide Ay Tanrıçası Selene ile yakışıklı çoban Endymion’un hikâyesinin anlatıldığı Beşparmak dağlarının eteklerinde bulunan BAFA GÖLÜ’ne ulaşıyoruz. Çaylarımızı yosun kokuları içerisinde yudumladıktan sonra otelimize ulaşıyoruz . Akşam yemeği otelimizde. Yemek sonrası siz değerli misafirlerimizle Bodrum gecelerini yaşamak için lobide buluşuyoruz.(Ekstra)


Yeme İçme Bilgileri
Kahvaltı : Şirince ekstra serbest kahvaltı
Öğle yemeği : Selçuk’ta serbest öğle yemeği 
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
 2.Gün Tur Güzergahı
Bodrum
Günün Gezi Noktaları;
Bodrum Tekne Turu
Ada Boğazı
Bağla
Akvaryum

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası kendi araçlarımıza binerek  BODRUM TEKNE TURU için  limana ulaşıyoruz. Limandan  bineceğimiz teknemizle  Bodrum un eşsiz koyları olan Ada Boğazı, Aspat,Bağla, Akvaryum gibi koylarında  gün boyu denize girme imkanımız olacak. (1. MAVİ YOLCULUK). Tekne turu sonunda limana yanaşıyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle Bodrum gecelerini yaşamak için lobide buluşma.(Ekstra)

 


Yeme İçme Bilgileri
Kahvaltı : Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Öğle yemeği : Bodrum tekne turu-Teknede öğle yemeği-(EKSTRA) (Şinitzel tavuk +makarna+Salata veya balık +salata+makarna)
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
 3.Gün Tur Güzergahı
Marmaris

Günün Gezi Noktaları;
Gökova
Akyaka
Gökova Tekne Turu
Aşıklar Yolu
Marmaris

Sabah otelimizden alınan kahvaltı sonrası kendi araçlarımıza binerek Milas  - Yatağan – Muğla üzerinden Gökova’nın eşsiz panoramasına sahip  SAKAR GEÇİDİ’ni aşarak, evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan, AKYAKA Beldesine  gidiyoruz . Buradan GÖKOVA TEKNE TURU için teknemize biniyoruz. Jacques Cousteau'nun ‘Dünya'nın cenneti’ dediği Gökova'nın el değmemiş koylarını gezmeye başlıyoruz. Gelibolu Adası, Cleopatra Plajı, Sedir Adası, İncekum, Lacivert Koy vb. yüzeceğimiz koylar arasında(2.MAVİ YOLCULUK). Bu güzel turun sonunda Akyaka beldesine geri dönüyoruz. Burada verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz muhteşem flora ve faunaya sahip Azmak Çayı'nı fotoğraflayabilir. Akyaka’dan ayrılıp Okaliptus ağaçları altında fotoğraflar çekebileceğimiz  AŞIKLAR YOLU’na varıyoruz. Daha sonrasında otelimize  yerleşme  ve  akşam yemeği sonrası Marmaris  Kaleiçi  ve  barlar sokağında eğlence bizleri bekliyor olacak.(Ekstra)


Yeme İçme Bilgileri
Kahvaltı : Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Öğle yemeği : Gökova tekne turu - Teknede öğle yemeği (Ekstra) ( Balık+Makarna+Salata+Karpuz veya Tavuk ve köfte + Makarna + Salata + Karpuz)
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.                             
 4.Gün Tur Güzergahı
Marmaris
SERBEST GÜN JEEP SAFARİ TURU (EKSTRA)- DATCA KIZKUMU BAYIR TURU (EKSTRA)

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası misafirlerimize 2 seçenek sunuyoruz:

1.Seçenek: JEEP SAFARİ Turu (Ekstra) Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, otelimizin önüne yanaşan Jeeplere binerek gün boyu sürecek olan bir adrenalin deposu, JEEP SAFARİ’ye başlıyoruz. İlk durağımızda verilen brifing ve çekilen fotoğrafların ardından Off-Road yapacağımız Değirmenyanı parkuruna giriyoruz. Parkurumuzun bir etabında su tabancaları kiralayarak,  marmaris jeep safari turlarının vazgeçilmezi, oldukça eğlenceli bir aktivite olan su savaşı yapıyoruz. Bu aktivite birçoğumuzu çocukluk yıllarımıza götürecek. Muhteşem bir doğanın içerisinde dere yataklarının içerisinden geçerek mola yerine ulaşıyoruz. Mola ardından Hisarönü mevkini takiple yüzme molası vereceğimiz Orhaniye sahilinde bulunan KIZKUMU Plajına ulaşıyoruz. Dünyada bir benzeri olmayan, binlerce yıllık bir jeolojik süreçle oluşmuş denizin içinde yaklaşık 650 m’lik bir sete sahip Kızkumu’nda kendimizi serin sulara bırakıyoruz. Yüzme molası ardından öğle yemeklerimizi almak için dere kenarındaki Turgut Köyü’ne gidiyoruz. Sonrasında Sığla ağaçlarının altında, jeeplerle şelaleye ulaşarak, fotoğraflarımızı alıp buradaki büvetlerde serinliyor, tekrar jeeplere binerek  güzel manzaralardan geçerek otelimize ulaşıyoruz.
 
JEEP SAFARİ Turu Öğle Yemeği Dahil  Öğle Yemeği ( balık, köfte veya tavuk ana sıcak seçmeli+salata )

2.Seçenek:  DATÇA-KIZKUMU-BAYIR KÖYÜ (Ekstra) Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, kendi araçlarımıza binerek Datça yarımadasının en dar noktası, Ege ve Akdeniz’i aynı anda görebileceğimiz Balıkaşıran'dan  geçerek  ESKİ DATÇA’ya ulaşıyoruz. Eski Datça’nın Taş evlerle süslü sokaklarında yürüyerek CAN YÜCEL sokağa ulaşıyoruz. Ünlü şairimiz Can Yücel’in çok sevdiği ve son yıllarını geçirdiği EVİ dışarıdan görerek, yine Can Baba’nın sağlığında her gün gittiği Orhan'ın KÖY KAHVESİ'nde çay-kahve molası veriyoruz. Verilen serbest zamanda Eski Datça’nın güzel sokaklarını fotoğraflıyoruz. Ardından YENİ DATÇA’ya geçerek KUMLUK PLAJI'nda yüzme molası veriyoruz. KORDONU ve ÇARŞISI'nı gezebilmemiz için verilen serbest zaman sonrası otobüsümüze binerek Hisarönü mevkini takiple yüzme molası vereceğimiz Orhaniye sahilinde bulunan Kızkumu Plajına ulaşıyoruz. Dünyada bir benzeri olmayan, binlerce yıllık bir jeolojik süreçle oluşmuş denizin içinde yaklaşık 650 m’lik bir sete sahip Kızkumu’nda kendimizi serin sulara bırakıyoruz. Yüzme molası ardından BAYIR KÖYÜ’ne gidiyoruz. Verilen serbest zaman sonrasında Sığla ve çam ağaçlarının altında, güzel manzaralar eşliğinde otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği otelimizde
 
DATÇA-KIZKUMU-BAYIR KÖYÜ TURU. Fiyata öğle yemeği DAHİL DEĞİLDİR. Öğle yemeği: Datça Merkezde Serbest (Ekstra)

NOT: DATÇA BAYIR TURU EKSTRA OLUP EN AZ 15 KİŞİNİN KATILIMI SAĞLANIRSA GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR.

 

 


 5.Gün Tur Güzergahı
Fethiye
Günün Gezi Noktaları;
Dalyan
İztuzu Plajı
Yörük Pazarı
Fethiye
Belcekız
Ölüdeniz
Kayaköy
Yamaç Paraşütü (Ekstra)

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası kendi araçlarımıza binerek DALYAN’a gidiyoruz. Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle, efsanesi dilden dile anlatılan Byblis ve Kaunos’un ve kaya oyma Kral mezarlarının hikâyesini rehberimizden dinleyerek nesilleri tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarının Türkiye'deki en ünlü yumurtlama alanı İZTUZU plajına gidiyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından Dalyandan ayrılıp Fethiye-Kargı mevkiindeki Yöresel Ürünler Pazarına ulaşıyoruz. Fethiye yörük kültürünün tanıtıldığı, Fethiye ve çevresinden çıkan birçok bitki, yağ ve balın sunulduğu bu noktada tadım ve tanıtımların ardından arzu eden misafirlerimiz alışveriş yapabilirler Fethiye merkezi takiple eski bir Rum Köyü KAYAKÖY’e varıyoruz. Tepeler üzerinde teraslar halinde uzanan 350-400 kadar evi bünyesinde barındıran, mübadele ile tamamına yakını terk edildiğinden ‘hayalet köy’ diye de isimlendirilen KAYAKÖY’ün sokaklarında dolaşırken, eski yerleşimcilerin izleri bizleri geçmişe götürüyor. Serbest zamanda fotoğraflarımızı alıp bu hüzünlü köyden ayrılarak Babadağ'ın hemen eteğinde bulunan BELCEKIZ plajına ulaşıyoruz. Bu plajın devamı niteliğindeki Türkiye’nin en eşsiz denizlerinden olan ÖLÜDENİZ’de denize girmek için sizlere serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz, Babadağ’dan gerçekleşen Dünyanın en güzel manzaralı parkuru kabul edilen Fethiye-Ölüdeniz Yamaç Paraşütüne katılabilir(Ekstra). Dünyanın sayılı plajlarından olan Ölüdeniz’de turkuaz suların keyfini çıkarttıktan sonra otelimize varış,  akşam yemeği otelimizde. Gece arzu eden misafirlerimizle Fethiye barlar sokağı bizleri bekliyor.(Ekstra)


Yeme İçme Bilgileri
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü.
Öğle Yemeği: Restoranda Ekstra
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
 6.Gün Tur Güzergahı
Fethiye
Günün Gezi Noktaları;
12 Adalar Tekne Turu
Fethiye Ve Göcek Koyları
Yassıcalar

Sabah otelde alınan kahvaltı ardından kendi araçlarımıza binerek 12 Adalar Mavi Yolculuğu'na katılmak için otelimizden ayrılıyoruz. Tekne turumuzda Fethiye-Göcek koylarının birbirinden güzel adalarını gezip, Akdeniz in kokusunu içimize çekerek, bol bol denize giriyoruz.  Yassıcalar Adası, Göcek Adası, Kızılada, Akvaryum Koyu, Domuz Adası, Tersane Adası, Zeytinli Ada vb koy ve adalar.( 3. MAVİ YOLCULUK) .Günün sonuna doğru limana dönüyoruz. Otelimize  varış. Akşam  yemeği  otelimizde. Gece Fethiye barlar sokağı bizleri bekliyor.(Ekstra) 


Yeme İçme Bilgileri
Kahvaltı : Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Öğle yemeği : 12 Adalar tekne turu - Teknede öğle yemeği (Ekstra) ( Balık +Salata+Makarna  veya Tavuk + Makarna + Salata )
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
 7.Gün Tur Güzergahı
Kaş
Günün Gezi Noktaları;
Saklıkent 
Zipline (Ekstra)
Kuputaş
Kaş
Kekova Tekne Turu
Batıkkent 
Simena

Sabah otelde alınan kahvaltı ardından kendi araçlarımıza binerek Türkiye'nin en etkileyici kanyonlarından biri olan Saklıkent'e gidiyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz gökyüzünde olmanın zevkini Zıpline ile yaşayabilir veya daha fazla adrenalin için yerçekimine meydan okuyup Bungee Jumping yapabilirler (Ekstra). Dileyen misafirlerimiz bu heyecan verici aktivitelerin tadını çıkarırken dileyen misafirlerimiz de Saklıkent Kanyonu'na giriş yapabilirler. (Ekstra) Kanyon içinde kayaların altından çıkan buz gibi sularda serinleyip bu keyifli anları fotoğraflayarak otobüsümüze dönüyoruz.  Akdeniz’in incileri olan KAŞ ve KALKAN’da güzel manzaralar eşliğinde vereceğimiz fotoğraf molaları, rehberimizin anlatımları ile renklenecek.  Bir sonraki durağımız KEKOVA’nın giriş kapısı aynı zamanda kendisine has kıyı köy dokusuyla bizleri karşılayacak olan ÜÇAĞIZ'a ulaşıyoruz. Buradan bineceğimiz teknemizle KEKOVA TEKNE TURU’na başlıyoruz. Yüzme molalarımız Tersane koyu, Kumlu İskele vb. koylarda olacak. Ardından M.S  ll.yy ‘da  bir  depremle  denizin  içine  batmış  olan  Batık Kent, Kekova Adası, kara ulaşımı bulunmayan Simena Köyü ve Kalesini  tekneden görüyor ve rehberimizden bilgiler alarak turumuzu tamamlıyoruz. (4.MAVİ YOLCULUK) . Üçağız’dan alacağımız dağ kekikleri kokusu içinde otobüsümüzle Noel Baba’nın yaşamış olduğu yer DEMRE üzerinden yol alarak Finike, Bey Dağları, Kemeri görerek akşamüstü saatlerinde Antalya bölgesindeki  otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelde. 


Yeme İçme Bilgileri
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor. 
Öğle Yemeği: Kekova tekne turu - Teknede öğle yemeği (Ekstra) ( Izgara tavuk + 3 çeşit açık büfe soğuk meze + Salata )
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor. 
 8.Gün Tur Güzergahı
Antalya
Günün Gezi Noktaları;
Antalya
Kaleiçi
Düden Şelales,
Salda Gölü
Pamukkale 
İzmir

Sabah otelde alınan kahvaltı ardından, kendi araçlarımıza binerek Panoramik Antalya şehir merkezi, Cumhuriyet Meydanı, Tophane Parkı, Kaleiçi, Antalya’nın simgesi olan Yivli Minare, Tarihi Kaleiçi Evlerini görüntüleyebileceğimiz fotoğraf molası sonrası otobüsümüzle, bir tabiat harikası olan ve Türkiye’nin sayılı şelalelerinden DÜDEN ŞELALESİ’ne ulaşıyoruz. Burada verilen serbest zamanda çekilen fotoğrafların ardından, ülkemizin en derin ve en temiz gölü “Türkiye’nin Maldivleri”olarak bilinen Salda Gölü’ne ulaşıyoruz.  Vereceğimiz serbest zamanda bol bol fotoğraflar çekip, Salda Gölü’nün güzelliklerini yaşadıktan sonra, sonrası PAMUKKALE'ye varıyoruz. Dünyada benzeri sadece İtalya'da Travertino isimli kasabasında görülebilen, bembeyaz dokusuyla travertenler sizleri kendine hayran bırakıyor. Burada yürüyüşe izin verilen terasta gezerken Denizli ovasına hakim TRAVERTENLER’de çekeceğiniz fotoğraflar, güzel bir gezinin anıları olacak. Kısa bir yürüyüşle ulaşacağımız APOLLON TAPINAĞI ve onun yanında yer alan, antik çağda Cehennemin giriş kapısı olarak bilinen Plutonium yani CİN DELİĞİ’ni görerek rehberimizden bilgiler alıyoruz. Bu keyifli gezimizin ardından İzmir’e ulaşıyoruz ve bir başka Jolly Tur organizasyonunda buluşmak dileği ile siz sayın misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.


Yeme İçme Bilgileri
Kahvaltı : Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Öğle Yemeği : Ekstra

Konu Başlığınız

Telefon Numaranız

Görüşlerinizi yazınız